Karika poolfinaalist liikus finaali Flora

PJK naiskond võitles tugevalt aga pidi siiski tunnistama naiste karika poolfinaalis FC Flora naiskonna paremust seisuga 0:2 (mõlemad väravad Lisette Tammik, 31. ja 85. minut). Peatreener Morkovkina kommentaarid peale mängu Soccernetile (www.soccernet.ee):

“Valus kaotus, kaotused ei saagi olla õnnelikud,” tõdes Morkovkina. “Mängupilt oli juba palju parem, aga seda enam oli valus. Flora tegi kaks teravat lööki raami ja kui tuju juba maas on, siis on väga raske ennast kokku võtta. Saan sellest aru.”

“Viimased mängud Floraga olid samamoodi kaotused, ei tahaks, et sellest saaks juba traditsioon. Hooaeg on pikk ja hakkame tasapidi töötama. Praegu olen treener olnud (loeb näppudel – I. L.) veebruar, märts, aprill, mai … Ütleme kolm kuud. Pilt on enamvähem selge, aga meil puudub see särtsakas emotsioon väljakul. Et väljakul oleks tuli. Vaatame, mis edasi saab. Florale palju õnne ja sada protsenti on karikas nende oma, ma ei kahtle. Palju õnne!”

Morkovkina lisas, et millalgi pidi keegi Pärnust jagu saama: “Mõistan, et kui kaheksa aastat on üks ja sama võistkond kogu aeg võitnud, on inimestel ka raske. Vastutus on suur ja kui sa lähed väljakule ja saad mitu korda järjest kaotuse, siis õige pool, see võitjapool kaob ära. Siin ongi küsimus, et kas sa võtad ennast kokku ja suudad teha selle sammu ettepoole ja unustada absoluutselt kõik. Kõik [teised] on õnnelikud, et Pärnul läheb praegu niimoodi, aga töötame edasi.”

Lisaks kodustele võistlustele lisandub nädalavahetusest PJK kalendrisse ka Balti liiga, alustuseks kohtutakse kodus Riia Jalgpallikooliga. “Tasapisi ikka valmistume, aga elame päev korraga, pikemat perspektiivi teha on praegu väga raske,” tunnistas Morkovkina. “Peame ennast kokku võtma alustuseks ja siis lähme edasi.”

FC Flora (N) vs PJK naiskond
FC Flora (N) vs PJK naiskond (pilt jalgpall.ee lehelt)

 

PJK naiskond mängis järgnevas koosseisus:

Jennifer Smirnov (VV), Elizaveta Rutkovskaja, Ketlin Saar, Anete Paulus, Berle Brant (K), Merily Toom, Kairi Himanen, Aljona Sasova, Kristina Bannikova, Ljubov Maksimova (67′ Anastasija-Grazyna Shcherbachenia), Ulrika Tülp.

Pink:

Mari-Ann Ploompuu, Sandra Paulberg, Lisete Tammeveski, Anastasija-Grazyna Shcherbachenia, Anne-Grethe Pajuviidik, Alika Malešina.

Järgmine naiskonna mäng on 13. mail, kell 14:00 Balti liigas, kus Pärnu Rannastaadionil kohtutakse Riia FS-iga. Tulge kindlasti kaasa elama!