Dana Cup Hjørring, mis see on?

Dana Cup Hjørring

Sel nädalal algas Dana Cup (24. juuli), kus osalevad ka PJK võistkonnad. Järgnevalt väike lühikokkuvõte turniirist endast.

Dana Cup Hjørring sai alguse 1982 aastal ja toimub põhja Jutlandis, Taanis. Esimesest turniirist võttis osa 222 võistkonda. Nüüdseks on tegu:

• osalejaid 67500

20017 aasta turniiril osalevad kõige vanemad poisid ja tüdrukud on sündinud 1998 aastal ning kõige nooremad 2005 aastal. Registreeritud võistkondi 1073.  Vanusegrupid jagatakse 19, 17, 16, 15, 14, 13, 12 (poisid ja tüdrukud) ja 11 aastased (ainult poisid).  Lubatud on kasutada võistkonnas kolme mängijat, kes on aasta võrra vanemad, kui vanusegrupp milles osaletakse (seitsme liikmelistes võistkondades lubatud vaid üks vanem mängija).

Mängude pikkuseks on 15-ne kuni 19-ne aastastel 2X25 minutit ja 11-14 aastastel 2X20 minutit.

Mängus võib maksimaalselt kasutada seitset vahetust (va 11-ne ja 12-ne aastased, kus vahetuste arvul piirang puudub).

Suluseisu ja karistuslööke kasutatakse vaid seitsmeliikmeliste võistkondade mängus.

11-14 aasta vanused mängivad number 4 palliga ja vanemad number 5.

Võistkonnad jagatakse 4-5 liikmelistesse gruppidesse ja kõik mängivad oma vahel korra läbi. Võit annab 3 punkti, viik 1 ja kaotus 0.

Kui võistkonnad saavad sama arvu punkte, siis esimese asjana vaadatakse väravate vahet, seejärel löödud väravate arvu, siis omavahelise mängu punkte ja viimase variandina kasutatakse loosi paremusjärjestus paika panemisel.

Kas esimest meeskonda saavad A-finaali, kaks järgnevat B-finaali. Mõlemaid mängitakse play-off vormis. Viigi puhul järgnevad play-off avaringis mängule penaltid. Kui poolfinaal või finaal viigilise tulemusega normaal ajal lõppevad, siis järgneb 2X5 minutit lisaaega ja kui siis ka viik tulemuseks järgnevad penaltid.